oben links oben rechts
left border
 Listopad 18 2019 17:59:36
Nawigacja
Strona Główna
Historia
Strażacy
Remiza
Sprzęt
Alarmowanie
1% podatku
Patron
Galeria
Kontakt
Online
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 21
Najnowszy Użytkownik: Cidessenak
Jesteśmy na Facebook'u
Zakup lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z agregatem wysokociśnieniowym i zbiornikiem wody dla Ochotniczej Straży Pożarnej Zawiercie-Kromołów


Przetarg
OSP Zawiercie-Kromołów

Ogłoszenie o zamówieniu-dostawy na:Zakup lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego z agregatem wysokociśnieniowym i zbiornikiem wody dla Ochotniczej Straży Pożarnej Zawiercie-KromołówWięcej informacji w zakładce Ogłoszenia/Przetargi 2018
Zakup sprzętu do ranownictwa drogowego i medycznego z Funduszu Sprawiedliwości
W dniu 26.07.2018r. o godzinie 10.00 w budynku Urzędu Miasta Zawiercie odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego zakupionego ze środków Funduszu Sprawiedliwości - Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości. Dla naszej jednostki jest to szczególny dzień, ponieważ trafił do nas sprzęt o który od kilku lat się staramy, mianowicie:

- średni zestaw ratownictwa technicznego Holmatro

-zestaw ratownictwa medycznego PSP-R1 z deską ortopedyczną i szynami Kramera

-defibrylator AED + kapsuła(sprzęt ten zostanie zamontowany na zewnątrz budynku w
ogólnodostępnym miejscu, tak aby świadek nieszczęśliwego wypadku mógł w każdym
momencie go użyć w celu zwiększenia szans przeżycia osób poszkodowanych).

Chcielibyśmy jako jednostka podziękować pracownikom Urzędu Miasta, a w szczególności wydziału gospodarczego oraz Panu Prezydentowi Witoldowi Grimowi za pomoc w pozyskaniu tego sprzętu, Komendantowi Państwowej Straży Pożarnej w Zawierciu, bryg. Arturowi Łągiewce za pozytywną rekomendację naszej jednostki, prezesowi OSP Marciszów, druhowi Damian Gawron za pomoc w realizacji tego projektu oraz firmie Kadimex za sprawne dostarczenie sprzętu.
1%podatku

1%podatku


1%podatku

Wizyta w przedszkolu w Kromołowie
W dniu 11.06.2018r. o godzinie 9.30 odwiedziliśmy najmłodszych uczniów szkoły w Kromołowie. Dzieci zapoznały się ze sprzętem, którego używamy na co dzień w różnego rodzaju działaniach ratowniczo - gaśniczych. Następnie Prezes jednostki przeprowadził wykład o zagrożeniach związanych ze służbą strażaka oraz o numerach alarmowych. Na sam koniec spotkania zrobiliśmy maluchom mały pokaz.

przedszkoleprzedszkole2

przedszkole3przedszkole4

Boże Ciało 2018
Tradycyjnie jak co roku 31.05.2018 r. obchody Święta Bożego Ciała nie mogły odbyć się bez asysty pocztów sztandarowych z naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za obecność jednostkom OSP Karlin, OSP Pomrozyce oraz OSP Łośnice. Oprócz wystawienia pocztu sztandarowego do zadań naszej jednostki tradycyjnie już należało zabezpieczenie całej trasy procesji. Druhowie spisali się wzorowo, dzięki czemu procesja mogła bezpiecznie się przemieszczać, a za pomoc w kierowaniu ruchem pragniemy podziękować policjantom z KPP w Zawierciu. Na końcu chcielibyśmy się pochwalić naszym przepięknym ołtarzem zbudowanym przez naszych strażaków, który znajdował się na rynku w Kromołowie przy pomniku św. Floriana, naszego patrona.

1%podatku1%podatku
Ćwiczenia z Ratownictwa Technicznego
Dnia 15.10.2017r. o godzinie 10.00 udaliśmy się na ćwiczenia z ratownictwa technicznego wraz z jednostką OSP Ogrodzieniec. Ćwiczenia miały na celu podniesienie umiejętności druhów oraz jednoczesne doskonalenie współdziałania tak by w przyszłości gdy spotkamy się w prawdziwej akcji ta współpraca wyglądała wzorcowo.

Dziękujemy jednostce OSP Ogrodzieniec za zorganizowanie takich ćwiczeń oraz przekazanie nam dużej ilości przydatnej wiedzy.

Po powrocie z ćwiczeń udaliśmy się na zabezpieczenie przeciwpożarowe meczu siatkówki Aluron Virtu Warty Zawiercie na OSiR przy ulicy Blanowskiej.

RTRT2RT3

RT4RT5RT6


Zakupy MSWiA 2017
Niezmiernie miło jest nam poinformować Państwa, że w ostatnim czasie (Wrzesień 2017r.) udało nam się pozyskać nowy sprzęt gaśniczy. Dzięki dotacji z MSWiA, z Urzędu Miasta w Zawierciu oraz z środków własnych udało nam się zakupić motopompę pożarniczą Tohatsu M16/8 model VE1500. Jest to sprzęt który jest potrzebny głownie przy dużych pożarach, charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością , bo aż 2050l/min. Na zdjęciach widoczny jest również opryskiwacz spalinowy który zakupiliśmy dzięki dotacji z Nadleśnictwa Siewierz oraz ze środków własnych, sprzęt ten przydaje się przy pożarach traw i nieużytków rolnych. Bardzo ułatwia pracę strażaków oraz poprawia skuteczność gaszenia takich pożarów. Chcielibyśmy serdecznie podziękować pracownikom Komendy Powiatowej PSP w Zawierciu za pomoc przy pozyskaniu dotacji oraz nadleśnictwu Siewierz za przekazane fundusze które bezapelacyjnie poprawią skuteczność działań ratowniczo – gaśniczych.


sprzęttohatsu


Tohatsu21%podatku
Strażacy dla Alana
W dniu 28.01.2017r. udaliśmy się zastępem GCBA 6/32 Jelcz do sosnowca na charytatywny zlot samochodów pożarniczych zorganizowany dla chorego Alana, przez jego brata Mateusza.
W imprezie wzięło udział prawie trzydzieści wozów strażackich z województw śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i łódzkiego które zgromadziły się w Parku Sieleckim w Sosnowcu.

– Jednym z głównych celów imprezy jest uświadomienie społeczeństwu, że Alan to naprawdę grzeczny i spokojny chłopiec. Drugim celem jest pokazanie Alanowi, że nie jest on sam i że ma on wokół siebie ludzi, którzy w niego wierzą i trzymają za niego kciuki, w walce o lepsze jutro – podkreśla Mateusz, 17-letni Mateusz, organizator wydarzenia, brat Alana.


Wśród zaplanowanych atrakcji przewidziano pokaz samochodów strażackich zaproszonych jednostek, historii pożarnictwa, kurs pierwszej pomocy, pokaz ratownictwa technicznego i gaśniczego, malowanie twarzy, losowanie fantów, a także przejażdżkę quadem Ochotniczej Straży Pożarnej.

Realizacja zadania publicznego wspieranego przez Powiat Zawierciański pt. „Pierwsza Pomoc - Umiem Pomagać"
W dniu 21 Listopada 2016 roku druhowie z naszej jednostki przeprowadzili w Zespole Szkół Gimnazjum Nr 6 Szkoła Podstawowa Nr 13 w Kromołowie szkolenie z udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Szkolenie było przeprowadzone w ramach kolejnego, już trzeciego projektu realizowanego przy wsparciu Powiatu Zawierciańskiego we współpracy z naszą szkołą. Tym razem tytuł projektu brzmiał - „Pierwsza pomoc - umiem pomagać”.
Spotkanie z uczniami było podzielone na dwie części, teoretyczną w formie prelekcji i praktyczną w formie pokazu. W pierwszej części przekazaliśmy im informację jak powinno się zachować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia takich jak oparzenia, krwotoki, zadławienia, oraz utraty przytomności i sposobach ewakuacji z miejsc zagrożonych. W części praktycznej wykonaliśmy pokaz badania osoby po urazie i jej ewakuację przez strażaków ratowników przy pomocy min. sprzętu pozyskanego w ramach projektu tj. noszy typu deska ortopedyczna pediatryczna i kamizelki ratowniczej KED. Poza tym w ramach tegoż projektu pozyskaliśmy również zestaw uzupełniający torbę PSP-R1 zgodny z wytycznymi KG PSP z 26 lipca 2013r i aspirator jadu.
Dziękujemy bardzo Dyrekcji i nauczycielom za pomoc w realizacji projektu, uczniom za udział w nim, a Powiatowi Zawierciańskiemu za jego wsparcie.

List gratulacyjny
Realizacja zadania publicznego wspieranego przez Powiat Zawierciański pt. „CZAD – TO BRZMI GROŹNIE"
W dniu 16.10.2015 roku druhny i druhowie z naszej jednostki realizowali zadanie publiczne wspierane przez Powiat Zawierciański. Zadanie miało tytuł „CZAD – TO BRZMI GROŹNIE” i było realizowane w Zespole Szkół Gimnazjum Nr 6 Szkole Podstawowej Nr 13 w Kromołowie. Realizacje projektu podzielono na dwa etapy. W pierwszym etapie zaprezentowano pokaz multimedialny, w którym przedstawiono podstawowe informacje na temat tlenku węgla, jego powstawania, oraz skutków jego oddziaływania na człowieka jak i sposób udzielania pierwszej pomocy przy zatruciu tym niebezpiecznym gazem.


List gratulacyjny

        
Ogłoszenia
Przetargi 2018
Interwencje
Interwencje 2018
Archiwum
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Jacek
26/07/2018 19:01
No hej Edi smiley. Ewidentnie chcesz nawiązać dialog smiley.

ediv76
26/07/2018 14:44
witam ponownie smiley

ediv76
06/11/2017 18:43
A tu cisza

right border
unten links unten rechts


108581 Unikalnych wizyt

Powered by powered by php-fusion   |   Theme by Moded By: UCTXs Themes

Based on greeny by: Design by Matonor

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie